Historia SLAA - Anonimowi Uzależnieni od Seksu i Miłości

Idź do spisu treści

Menu główne:

Historia SLAA

Historia Wspólnoty Uzależnionych od Seksu i Miłości SLAA

S.L.A.A. powstała w Bostonie, w USA, w 1976 roku. Na pierwszym mityngu spotkały się osoby uzależnione od substancji chemicznych takich jak alkohol, narkotyki i leki, których życie, mimo utrzymywania długotrwałej abstynencji, w dalszym ciągu ulegało postępującej destrukcji. Nie potrafili powstrzymać coraz to większych zniszczeń w swoim życiu. Siła woli nic tu nie pomagała i mimo wielokrotnie podejmowanych wysiłków z bólem stwierdzali, że nie kierują własnym życiem.

Wszyscy z nich wiedzieli już, że to seks, fantazje seksualne i romanse są podłożem ich cierpienia i były obecne zanim jeszcze uzależnili się chemicznie. W Polsce pierwsza grupa osób uzależnionych od seksu i miłości zawiązała się w Warszawie w 1993 roku. Początkowo przyjęto spolszczoną nazwę AE (Anonimowi Erotomani). Powstawały kolejne grupy pod tą nazwą. Z czasem okazało się, że określenie to nie oddaje wiernie naszego problemu, a w wielu przypadkach utrudnia zdrowienie. Zaczęliśmy go unikać.
Jako pierwsza zrezygnowała z tej nazwy grupa w Płocku w 2000 roku. Wspólnota jako całość ostatecznie zmieniła nazwę w 2005 roku.

Mityngi S.L.A.A odbywają się prawie we wszystkich krajach europejskich i wielu krajach na całym świecie. W Polsce jest ponad 30 grup. Powracamy do zdrowia na bazie 12 Kroków i 12 Tradycji Anonimowych Alkoholików. S.L.A.A. jest otwarta dla każdego, kto choćby tylko podejrzewa u siebie problem uzależnienia od seksu i miłości bez względu na to, czy ma inne uzależnienia, czy ich nie ma.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego