Najbliższy Zlot - Anonimowi Uzależnieni od Seksu i Miłości

Idź do spisu treści

Menu główne:

Najbliższy ZlotZapraszamy serdecznie wszystkie zainteresowane osoby na kolejny zlot SLAA, który odbędzie się w Kania Helenowskich k. Warszawy w dniach 13-15 wrzesień 2019. Szczegóły zlotu wraz z ulotką znajdują sie tutaj. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy! 
 W SLAA uważamy, że uzależnienie od seksu i miłości jest postępującą chorobą, której nie można wyleczyć, a większość jej dolegliwości może być zatrzymana, lecz z duchowego punktu widzenia, u Boga (jakkolwiek Go pojmujemy), wszystko jest możliwe. Choroba może przybierać różne formy. Jedni z nas cierpią z powodu kompulsywnej potrzeby seksu, inni desperacko przywiązują się do jednej osoby, jeszcze inni chronicznie popadają w romanse, intrygi i fantazje. Uzależnienie od seksu i miłości może także przybierać formę kompulsywnego unikania życia towarzyskiego, seksualnego bądź uczuciowego. To unikanie określane jest przez nas jako anoreksja. Zachowania o charakterze obsesyjno-kompulsywnym oraz aktywność seksualna doprowadziły nas do pogłębiającej się destrukcji w życiu rodzinnym i zawodowym oraz utratę poczucia własnej wartości.
W SLAA uczymy się akceptować rzeczywistość naszego uzależnienia. Przechodzimy odstawienie. Dzięki temu dalszy postęp choroby zostaje zatrzymany. Poznajemy i uczymy się nowego, trzeźwego życia. Naprawiamy zawikłane stosunki z otoczeniem. Zaczynamy budować relacje z ludźmi oparte na przejrzystych i jasnych zasadach. Odzyskujemy godność osobistą i umiejętność dokonywania wolnych wyborów. Odbudowujemy wszystkie obszary życia, które ucierpiały w wyniku choroby, przede wszystkim sfery mentalną, emocjonalną i duchową, ale również stronę fizyczną i materialną.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego